تور ترکیبی جنگل به کویر

اگر به دنبال یک سفر پر هیجان و متفاوت میباشید تور گردشگری جنگل به کویر شاهرود و سمنان مناسب حال شما است، گشت و گذار در جنگلهای چند 10 میلیون ساله هیرکانی تا جستجو در کویر و بیابان های شنی با سواری های آفرود لذت مضاعفی را برای شما ایجاد خواهد نمود.

نمایش ابرهای آسمانی که در سطح زمین سکنی گزیدن و درختانی که از دل ابرهای شناور بیرون زده اند شما را با صحنه فوق‌العاده زیبایی مواجه خواهد نمود.

صوت دلنواز جنگلهای چند 10 میلیون ساله هیرکانی آرامش خاصی را به شما هدیه خواهد نمود که نمونه آنرا در هیچ جای زمین نخواهید یافت.

پس از دیدن زیبایی های بی حد و وصف جنگلهای هیرکانی نوبت به لمس آرامش شگفتی آور کویر میرسد، حرکت نرم شن‌های بیابان و مشاهده حیات وحشی که فقط نمونه آنرا میتوانید در آفریقا مشاهده کنید دو چندان شما را شگفت زده خواهد نمود.

فهرست مطالب

اطلاعات و نکاتی که باید به آن توجه کنید

گروه گردشگری افرا آفرود برای شما عزیزان سفری ایمن و پر هیجان آرزو میکند. لطفا به اطلاعات و نکات مشخص شده در زیر توجه کنید.

کلیه تورهای گردشگری افرا آفرود با سواری های آفرود مطمئن و قدرتمند انجام میشود، از اینرو لذت سفر کردن در طبیعت برای شما دوچندان خواهد بود.

گروه گردشگری افرا آفرود برای آشنایی گردشگران به زیست بوم خارتوران و جنگل ابر و پیشنهاد بهترین مکان های گردشگری، تور لیدرهای حرفه ای خود را همراه شما عزیزان راهی سفر خواهد نمود.

جدا از زیبایهای بی وصف طبیعت خارتوران و جنگل ابر، این مناطق برای افراد تازه وارد و نا آشنا به آن میتواند بسیار خطرناک و غیره منتظره باشد، از اینرو گروه گردشگری افرا آفرود از شما عاجزانه تمنا دارد تا برای انجام هر کاری با تور لیدر های گروه خود هماهنگی های لازم را انجام دهید. چراکه امنیت سلامت شما در بالاترین الویت برای ما قرار دارد.

لطفا قبل از شروع سفر از وجود اقلام مورد نیاز برای این سفر مطمئن شوید: کفش مناسب برای پیاده روی، کوله سبک و ایمن، همراه داشتن اندکی خوشکبار و قوطی آب و …

در این بخش اطلاعات مرتبط با اقامتگاه را بنویسید مثل مشخص نمودن هتل ها و مسافر خانه ها

تور جنگل به کویر را همین حالا رزور کنید

آنچه که در این سفر با آن مواجه خواهید شد

جنگل ابر از زیباترین و قدیمی ترین جنگلهای هیرکانی ایران است که بیش از 35 هزار هکتار وسعت دارد، این جنگل که در اغلب مواقع توسط اقیانوسی از ابرهای پنبه ای قرق شده است منظره ای زیبا و بی نظیری به وجود میاورد که هر طبیعت گردی را شیفته زیبایی خود میکند.‌

در جنگل ابر شاهرود ابرهای سفید و پنبه ای طوری به سطح زمین نزدیک میباشند که با دیدن آنها هوش از سر شما خواهد رفت و همانند دوران کودکی با خود فکر خواهید نمود که چگونه میشود سوار بر این ابرها شد و روی آنها دوان دوان حرکت نمود.

کویر خارتوران

منطقه حفاظت شده توران یا همان خارتوران از سه محدوده حفاظت شده تشکیل شده است که علاوه بر منطقه حفاظت شده قسمت بزرگی از آن شامل پناهگاه حیات وحش و قسمتی دیگری از آن شامل پارک ملی در میانه خارتوران است. به طور کلی منطقه حفاظت شده 75% از مساحت و پناهگاه حیاط وحش 17% و پارک ملی 8% از کل مساحت خارتوران را شکیل میدهند. چرا به خارتوران آفریقای ایران میگویند؟ مساحت ذخیره‌گاه زیست کره توران 1470640 هکتار میباشد که در واقع بزرگترین زیست کره ایران محسوب میشود.

شاید باور نکنید بعد از سرنگتی که در کشور تانزانیا در قاره آفریقا خارتوران دومین زیست‌کره جهان است. بزرگترین پناهگاه حیاط وحش ایران نایبندان در طبس است و پس از آن خارتوران بزرگترین پناهگاه حیاط وحش ایران محسوب میشود. پارک ملی و پناهگاه حیات وحش خارتوران یک میلیون هکتار وسعت دارد که یکی از یازده ذخیره گاه زیست کره بزرگ در کشور ایران است.

خارتوران و جنگل ابر زیستگاه چه حیواناتی میباشد

در خارتوران 2 گونه دو زیست، 167 گونه پرنده، 41 گونه پستاندار، 42 گونه خزنده شناسایی شده اند. از شاخص ترین پستاندارانی که در این منطقه زندگی میکنند میتوان به یوزپلنگ آسیایی و گورخر ایرانی اشاره نمود.

خارتوران در کنار منطقه حفاظت شده بهرام گور، آخرین پناهگاه گورخر ایرانی محسوب میشود. در گذشته دور گورخر های ایرانی در دو سوم خاک ایران زندگی میکردند که متاسفانه جمعیت آنها به شدت کاهش یافته است.

شاید باور کردنش سخت باشد اما در جنگل ابر شاهرود خرس قهوه ای، پلنگ، روباه، گرگ، شوکا، خرگوش، شغال و پرندگانی چون عقاب، شاهین، کرکس، کبوتر و … همه در این جنگل زندگی میکنند.

نسبت به مناطق دیگر ایران که زیستگاه یوزپلنگ های ایرانی محسوب میشوند احتمالا خارتوران بیشترین تعداد یوزپلنگ های ایرانی را در خود جای داده است. از دیگر پستاندارنی که این منطقه زندگی میکنند میتوان به پلنگ ایرانی، سیاه گوش، گوسفند وحشی، غزال ایرانی، جبیر، گربه دشتی، گربه شنی، گربه پالاس، گرگ، شغال زرد، روباه قرمز، شاه روباه، کفتار راه راه و … اشاره نمود.